IDEA

W FL Legal wiemy, że dobry prawnik musi znać nie tylko przepisy i ich interpretację, ale również rozumieć niuanse, bazując na swoim doświadczeniu. Czytać między wierszami. Analizować dokumentację nie tylko pod kątem tego, co w niej jest, ale także zadać sobie pytanie czego w niej nie ma. Naszym zdaniem nawet to wszystko, to za mało, żeby udzielić dobrej porady prawnej. Żeby doradzać, trzeba najpierw poznać klienta. Zrozumieć jego potrzeby w danej sytuacji. Dostrzec szerszy kontekst. 

Stąd pomysł na powołanie FL Legal. Dostrzegliśmy, wśród przedsiębiorców zapotrzebowanie na doradztwo prawne. Nie jest ono jednak spowodowane brakiem profesjonalnych i doświadczonych prawników na rynku – wręcz przeciwnie, jest ich całe mnóstwo. Kancelarie prawne zawsze zajmują się prawem, jednak nie zawsze efektywnym doradztwem. FL Legal udziela porad prawnych, podchodząc z równą atencją do obu ich elementów.

Wierzymy, że umiejętność doradzania jest równie ważna, jak znajomość prawa. Tego możecie Państwo oczekiwać współpracując z FL Legal.

Zewnętrzny prawnik in-house

Bazując na naszych dotychczasowych doświadczeniach zawodowych dostrzegamy bardzo dużą różnicę w podejściu wykonywania zawodu prawnika przez prawników zatrudnionych w przedsiębiorstwach (prawnik in-house) i prawników praktykujących w kancelariach. Dobry prawnik in-house najczęściej zna doskonale organizację, w której pracuje i rozumie jej potrzeby.

Wie także, że rezultatem jego pracy nie jest wyłącznie sprawdzenie zagadnienia w przepisach i orzecznictwie, ale przedstawienie osobie zadającej pytanie analizy oraz rekomendacji, która pozwoli jej podjąć trafną decyzję na poziomie biznesowym. Prawnik in-house nie powinien bać się odpowiedzialności za swoje porady, co za tym idzie ograniczać się do suchego opisania prawnych możliwości działania w danej sytuacji oraz wskazania ryzyk, związanych najczęściej z wyborem jednego z proponowanych rozwiązań.

FL Legal jest dla swoich Klientów zewnętrznym prawnikiem in-house.

Grupa FL

podatki, prawo, rachunkowość

Kancelaria FL Legal jest częścią Grupy FL, w skład której wchodzi także kancelaria doradztwa podatkowego FL Tax oraz firma świadcząca usługi księgowe FL Accounting. Założycielom Grupy FL – Kamilowi Lewandowskiemu oraz Pawłowi Fałkowskiemu udało się zbudować ok. 30 osobowy zespół profesjonalistów łączących w sposób unikalny umiejętności z dziedziny prawa, podatków oraz rachunkowości.

Dzięki przynależności do Grupy FL, Kancelaria FL Legal nie udziela porad prawnych zastrzegając w wielu przypadkach, że daną kwestię należy jeszcze skonsultować z doradcą podatkowym oraz z księgowym. 

Kontakt

Zapraszamy do kontaku

FL Legal Orczykowski spółka komandytowa
NIP: 527-279-31-12
REGON: 366340962
KRS: 0000658564

 

WOLA CENTER, budynek A, VI piętro
ul. Przyokopowa 33, 01-208 Warszawa
tel.:+48 22 652 27 51 e-mail:fllegal@fllegal.pl